• Home
  • > Ogłoszenia 07.07.2024

07.07. 2024 XIV Niedziela zwykła „B”

1.

Msze św. w okresie wakacyjnym będą odprawiane wieczorem o g. 18.00 i w soboty także rano o 6.30. Prosimy, aby planowane sprawy załatwiać  w kancelarii w okolicach Mszy św. a nadzwyczajne o każdej porze – jeśli to możliwe – kontaktując się wcześniej  telefonicznie.

2.

Dzisiaj w Markowej o godz. 15.00 Msza św. i ogłoszenie Rodziny Ulmów Patronami Podkarpacia.

3.

 Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona archidiecezji.

4.

W środę  o godz. 17.15 Różaniec Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5.

W czwartek święto św. Benedykta – patrona Europy.

6.

W sobotę kolejna Procesja Fatimska na Nową Drogę.

7.

Za tydzień po sumie Nowenna do MB.  Nieustającej Pomocy.

8.

Przypominamy o tym, że w naszej parafii można codziennie i w niedziele adorować Najśw. Sakr. godzinę przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy do liczniejszego udziału w adoracji wszystkich parafian a nie tylko dyżurnych.

9.

Zachęcamy wszystkich domowników przyjmujących obraz NSPJ do udziału w Mszy św. i przyjęcia Komunii św. w dniu przyjęcia i pożegnania obrazu. Prosimy także, aby rodziny przed Mszą św. wpisywały się w dniu przyjęcia obrazu do Kroniki peregrynacji wyłożonej w zakrystii. Każda rodzina otrzymuje bezpłatny egz.”Dobrych nowin” z ciekawymi artykułami na temat roli, czci i kultu NSPJ.

10.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Zapisy i szczegóły w zakrystii – są jeszcze wolne miejsca wyjazd pielgrzymów z parkingu obok kościoła o godz. 2.00  z soboty na niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

11.

„Niedziela” zachęca do wyruszenia w Polskę na udane wakacje i urlopy.

12.

Ogłoszenie rodzica p. Tomasza Skomry: Jest przygotowany Apel w obronie lekcji religii i sprzeciw wobec zmian dotyczących nauki religii w szkołach do Minister Edukacji Narodowej z podaniem do wiadomości Pana Prezydenta, Marszałka Sejmu i Kurii Przemyskiej. Swój sprzeciw powinni podpisać rodzice dzieci katechizowanych – o ile nie chcą w niedługim czasie dowozić swoich dzieci na katechizację do salek katechetycznych. Treść Apelu jest na stronie parafialnej.

13.

W środę odbył się pogrzeb Zofii Możdżeń zam. Kraczkowa 880, która przeżyła 89 lat.

14.

W kolejnym tygodniu lipca wszystkim wypoczywającym życzymy ciepłej i słonecznej pogody a pracującym Bożego Błogosławieństwa.

Szczęść Boże